Szukaj Pokaż menu

Policja może czaić się w każdym aucie, czyli poznajemy wideorejestratory II

94 535  
245   97  
W poprzednim artykule, który pojawił się już dość dawno temu, dotyczącym wideorejestratorów w polskiej policji, obiecałem Wam opis kolejnych pojazdów policyjnych, jakie poruszają się po naszych drogach. Idą święta, więc każdemu przyda się dawka informacji na temat tego, na co warto uważać w lusterkach, żeby zaoszczędzić kilka złotych na prezenty dla rodziny.

Uratowali 4 psy, 2 kaczki i kota. Teraz mają pierdolnik na podjeździe

111 465  
392   47  
Zwierzęta ponadto stały się nierozłączne, więc dla właścicieli nie ma już ratunku.

Badania wskazują, że inteligentni ludzie lubią spędzać czas samotnie

100 486  
163   47  
Jeśli podejrzewasz, że ludzie uważają cię za dziwaka, bo stronisz od nich, to prawdopodobnie masz rację. Na pocieszenie możesz tłumaczyć sobie, że może to wynikać z twojej inteligencji.

Człowiek to zwierzę stadne, które potrzebuje obecności innych osób w swoim życiu. Jest to uzasadnione z ewolucyjnego punktu widzenia – w grupie łatwiej stawić czoła niebezpieczeństwom i przeciwnościom losu, a tym samym przetrwać. Tylko że tak było kiedyś, gdy więzy społeczne miały faktycznie większe znaczenie niż dzisiaj. Czasy się jednak zmieniły, zmienili się ludzie i ich codzienne życie. Po ulicach nie ganiają nas krwiożercze bestie, pożywienie mamy na wyciągnięcie ręki, ubezpieczalnie gwarantują nam spokój, więc summa summarum nie jesteśmy już tak mocno uzależnieni od swoich współplemieńców. Życie w grupie nie jest już tak opłacalne jak kiedyś. Odczuwają to szczególnie ludzie inteligentni. Tak przynajmniej wskazują badania przeprowadzone na 15 tysiącach młodych ludzi przez badaczy z Singapore Management University i London School of Economics and Political Science.

Choć generalnie rzecz ujmując ludzie czują się szczęśliwsi mogąc otaczać się znajomymi, to wydaje się, że nie dotyczy to ludzi o wyższym ilorazie inteligencji (co w komentarzach pod artykułem zaświadczy większość z nas). Jedną z przyczyn, dla których inteligentni ludzie wolą samotność, jest to, że inteligentni ludzie zorientowali się, że wcale nie potrzebują tego samego co nasi przodkowie by przetrwać i dlatego to podświadomie odrzucają. Inna teoria mówi, że inteligentni ludzie mają ambitne cele w życiu, a że czas spędzany z przyjaciółmi, choć często spędzany przyjemnie, to jednak rzadko idzie w parze z realizacją ambitnych celów.


Z badań wynika, że poziom życiowej satysfakcji u osób wysoce inteligentnych spada wraz ze wzrostem czasu spędzanego z przyjaciółmi – im częściej inteligentni ludzie spotykają się ze znajomymi, tym bardziej nieszczęśliwie się czują.

Więc w razie gdyby ktoś był inteligentny, ale nie chciał spotykać się z przyjaciółmi, a mimo wszystko chciałby poobijać się i pozostać nieszczęśliwym, to proponujemy Netflixa. Problem nie zniknie, ale przynajmniej będzie to jakaś odmiana.
163
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu Uratowali 4 psy, 2 kaczki i kota. Teraz mają pierdolnik na podjeździe
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu Ludzie, którzy mieli niesamowitego farta
Przejdź do artykułu Bo najpiękniejsze jest wnętrze - czyli nauka anatomii oczami studenta medycyny
Przejdź do artykułu 12 faktów o pasie cnoty. Rzeczywistość była dość brutalna
Przejdź do artykułu Codzienne zjawiska wyjaśnione prostymi gifami
Przejdź do artykułu 15 zawodów, które już nie istnieją
Przejdź do artykułu 5 przestarzałych technologii, od których zależy życie wielu osób w nowoczesnym świecie
Przejdź do artykułu Liczniki i kokpity w samochodach, które wyprzedziły swoje czasy
Przejdź do artykułu "Ta aplikacja na Androida zmieniła ich życie w bajkę... przekonuje się o tym coraz więcej osób"
Przejdź do artykułu Niesamowite ludzkie oczy - o tym jak działają, opowiada fototechnik

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą